"Filmowe sekrety" programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

10 grudnia uczniowie klas: 1d, 2b, 3a, 3b, 3c udali się na trzeci już seans edukacji filmowej w ramach cyklu "Filmowe sekrety" programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Dzieci obejrzały "Zestaw filmów krótkich : bohaterowie dnia codziennego". Jest to zbiór sześciu filmów wartościowych pod względem wizualnym, muzycznym, a także przekazywanych treści. Każda z tych krótkich produkcji pokazuje moc przyjaźni, dobroci i rodziny. Dzięki temu zestawowi dzieci mogły przypomnieć sobie o bliskich i docenić ich obecność. Zestaw filmów krótkometrażowych został dobrany tak, aby zaprezentować dwie kwestie. Po pierwsze są to produkcje, w których rolę słów często przejmuje muzyka. Drugim ważnym aspektem cyklu jest pokazanie tych, którzy żyją obok nas, w trochę inny sposób. Przed filmem wszyscy wysłuchali prelekcji na temat „Muzyka w filmie”, a po filmie uczniowie wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych.

15 grudnia 2019 | Irena Fałat | Powrót do spisu wiadomości