Projekt „Kim zostanę, gdy dorosnę?” – spotkanie z p. Anną Marecką

W poprzednim tygodniu w ramach projektu „Kim zostanę, gdy dorosnę?” odwiedziła nas p. Anna Marecka – opiekun zwierząt i (dydaktyk) nauczyciel z poznańskiego Zoo.

W klasach 1d oraz 2b opowiedziała na czym polega jej praca, po czym poznać, że zwierzak się źle czuje. Pani Ania przybliżyła uczniom niektóre gatunki zwierząt i zdradziła niebywałe ciekawostki o ich życiu. Czy wiecie, że nosorożec pachnie kokosem, a w stadzie lemurów nie rządzi Król Julian, lecz zawsze królowa? Dzieci zobaczyły również m.in. prawdziwe pióra flamingów czy strusia, włos słonia (wyglądający jak drut) oraz odbicia łap niedźwiedzi. Dla wszystkich była to fascynująca, żywa lekcja! Dziękujemy i zapraszamy jeszcze nie jeden raz! :-)

22 grudnia 2019 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości