Projekt „Kim zostanę, gdy dorosnę?” – spotkanie z p. Agnieszką Kowalczyk

W poprzednim tygodniu w naszej szkole w ramach projektu „Kim zostanę, gdy dorosnę?” gościła p. Agnieszka Kowalczyk, która przyjechała do nas aż z Bolesławca! Pani Agnieszka przeprowadziła fantastyczne zajęcia o pracy na stanowisku urzędnika w KRUS-ie.

Uczniowie z klasy 6a dowiedzieli się jaką drogę zawodową przebyła Aga do tego miejsca w karierze oraz jakie są cienie i blaski takiego zawodu. Młodzież odpowiedziała sobie na pytania: czy praca w urzędzie jest nudna? (nie) Czy dużo się w niej dzieje? (tak). Urzędniczka zachęciła uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, podkreśliła jakie są kluczowe umiejętności do tego typu (i nie tylko) pracy. Myśl, którą wszyscy powinni wynieść z tej lekcji, to przekonanie, że warto walczyć o swoje cele i marzenia oraz podejmować wiele działań, by je osiągnąć. Pani Agnieszka mówiła również o pasji biegania, morsowaniu i aktywności fizycznej, zdradziła receptę na rześkie poranki (m.in. rozciąganie i zimne prysznice). Pani Agnieszko, dziękujemy ogromnie! Zapraszamy w przyszłym roku :-)

11 lutego 2020 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości