Projekt „Kim zostanę, gdy dorosnę?” i "Podróże na Kraniec Świata" – spotkanie z p. Edytą Rychcik-Zygadło

W ramach dwóch projektów – „Podróże na Kraniec Świata” oraz „Kim zostanę, gdy dorosnę” gościliśmy w tym tygodniu niesamowitą kobietę! P. Edyta Rychik-Zygadło w klasie 5d opowiedziała o biegach ultra typu UTMB (dookoła Mount Blanc) czy Maraton przy Evereście, a także o wspinaczkach wysokogórskich na 7-tysięczniki! Uczniowie dowiedzieli się więcej o Himalajach czy chorobie wysokościowej!

W klasie 5c z kolei p. Edyta przedstawiła tajniki pracy stomatologa, ponieważ od 20 lat z pasją prowadzi własny gabinet! Jakie są blaski i cienie tego zawodu, a czy warto się bać dentystów? Oczywiście, że nie! Dzieciaki dowiedziały się jak szorować porządnie zęby oraz co ma wpływ na higienę jamy ustnej.

Pani Rychcik-Zygadło odwiedziła naszą szkołę po raz drugi. W roku szkolnym 2017/18 inaugurowała cykl spotkań o podróżach w obecnych klasach ósmych. Pani Edyto, ma Pani niesamowity dar opowiadania, dziękujemy za ten wspaniały czas i zapraszamy jeszcze nie jeden raz!

1 marca 2020 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości