Konkurs pięknego czytania po angielsku: Lets Read Aloud

Nasi ósmoklasiści wzięli udział w szkolnym konkursie, który pozwolił im rozwijać umiejętności językowe oraz sprawdzić się podczas występów publicznych.

Uczniowie wybrali teksty związane ze swoimi zainteresowaniami, zaskakując pomysłowością. Podczas spotkania konkursowego zabrzmiały fragmenty literatury pięknej (Harry Potter, Wiedźmin w tłumaczeniu na j. angielski, wiersz T.S. Eliota), rozprawki nt. współczesnych problemów (ochrona środowiska, znaczenie Internetu), a nawet komentarz historyczny o strajku w Londynie i przetłumaczone na j. angielski przemówienie Edwarda Gierka.

Wszyscy uczniowie świetnie się spisali i spędzili pożytecznie czas. Z przyjemnością prezentujemy nazwiska zwycięzców:

1. miejsce - Zofia Waszak (klasa 8c);

2. miejsce ex aequo - Emilia Majewska (klasa 8a) oraz Amelia Różalska (klasa 8b);

3. miejsce - Illia Vereskun (klasa 8c);

Wyróżnienie - Tomasz Kwiotek (klasa 8a), Ignacy Trupkiewicz (klasa 8c), Gracjan Widacha (klasa 8a), Tomasz Zawadzki (klasa 8a).

14 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości