Zajęcia teatralne

Serdecznie zapraszamy na zajęcia teatralne!

Zamierzeniem zajęć jest wprowadzenie dzieci w tajniki sztuki teatralnej, dlatego na cotygodniowych spotkaniach członkowie teatrzyku ćwiczą m.in. dykcję, emisję głosu i ekspresję ruchową w formie zabawy teatralnej, w miesiącach "ciepłych" zajęcia odbywają się w formule Teatrzyku Podwórkowego. Grupa oswaja przestrzeń teatru poprzez obycie ze sceną, samodzielne wykonanie dekoracji i aktywne uczestnictwo w tworzeniu oprawy muzycznej. Dzieci nie tylko uczą się swoich ról na pamięć, lecz także są zachęcane do interpretacji sztuki. Efektem końcowym pracy grupy jest realizacja spektaklu teatralnego.

Zapisy: w czwartek od 13:30 do 14:30 lub telefonicznie: 501335321 lub mailowo: teatrzykimdks@gmail.com, lub poprzez wychowawców świetlic.

KARTY ZAPISU NA ZAJĘCIA SĄ DO POBRANIA NA PORTIERNI. WYPEŁNIONE KARTY PROSZE O POZOSTAWIENIE RÓWNIEŻ NA PORTIERNI.

Zajęcia teatralne dla dzieci W WIEKU 7-14 (DOKŁADNE RAMY CZASOWE PO USTALENIU ILOŚCI GRUP)

CZWARTKI:

KLASY1-2: 13:00-14:30

KLASY 3-8: 14:30- 15:30

Zajęcia dla klas 4-8 w mdk-u adres: MDK Śródmieście ulDubois 5

Zachęcamy młodzież również do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych prowadzonych w Mdk Śródmieście ul. Dubois 5 w poniedziałki od godz. 15:30 do 17:30

Dojazd :128,6, 7, 0,144,132.

W PROGRAMIE: Lekcje aktorstwa, różne formy i konwencje artystyczne, rozwój ekspresji ruchowej,plastyka ruchu,elementy pantomimy i tańca nowoczesnego,rozwój kreatywności i wyobraźni w etiudzie i zadaniu aktorskim, spectrum wyrażania emocji,działania z innymi twórczymi ludźmi,rozwijanie pasji,zainteresowań i talentu, przełamanie wstydliwości i tremy, praca nad dykcją i wyrazistością wypowiedzi oraz emisja głosu.

- różne formy teatru:
monodram, stand up,
improwizacja, recytacja, etiuda, kabaret a także piosenka aktorska!

Zajęcia prowadzone są również z reżyserem piosenki aktorskiej, Panią Haliną Bednarek w środy, od 17:00 do 18:45,
ale tylko dla klas 8- nastawione na przygotowanie do egzaminu do klas teatralnych.

20 września 2022 | Powrót do spisu wiadomości