Świętujemy Naszą Niepodległość

W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 uczcili 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, uczestnicząc w działaniach związanych z przygotowaniem wyznaczonych prac – wokół tematu NIEPODLEGŁOŚCI.

I tak klasy:

1. czwarte – zajęły się „Józefem Piłsudskim i jego wąsami”,

2. piąte – przygotowały „Krótkie życzenia dla niepodległej Polski”,

3. szóste – zilustrowały piosenkę, którą poznały na muzyce „Idzie żołnierz borem, lasem”,

4. siódme – zaprojektowały znaczek pocztowy związany ze „104 Rocznicą Odzyskania Niepodległości”,

5. ósme – przygotowały karty pracy dotyczące „Naszej drogi do niepodległości w latach 1795-1918”.

Bardzo dziękujemy klasom i wychowawcom za zaangażowanie. Wszystkie piękne prace zostały zaprezentowane w holu naszej szkoły.

10 listopada uczniowie starali się uczcić kolejną Rocznicę Odzyskania Niepodległości, przybierając stroje w barwach biało-czerwonych oraz uczestnicząc w akcji „Szkoła do hymnu”.

O godzinie 11:11 z dumą zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

11 listopada – symboliczna reprezentacja SP84 przemaszerowała ulicami miasta w Radosnej Paradzie Niepodległości do Centrum Historii Zajezdnia. Oglądaliśmy tam wspaniałe pokazy grup tanecznych, chorągwiarzy, mażoretek oraz w pełnym wzruszeniu zaśpiewaliśmy o godzinie 12:00 hymn Polski. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, przekonamy do radosnego uczestnictwa w Paradzie – większą ilość uczniów.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

14 listopada 2022 | Gizela Sapa | Powrót do spisu wiadomości