14 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza

Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia, jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to właśnie jakość powietrza wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Jego czystość jest bardzo ważna, tymczasem zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce.

Niestety Polska należy do krajów, w których powietrze jest najbrudniejsze, a my, z każdym oddechem, wdychamy pół litra powietrza.

Uczniowie klas 6 i 7 mieli za zadanie wykonanie eksperymentu – zbadanie i ocenę czystości powietrza w swoim miejscu zamieszkania oraz wykonaniu plakatu informującego, w jaki sposób możemy zmienić skład powietrza na lepsze.

Dodatkowo podczas lekcji biologii została przeprowadzona ankieta na temat: „Co można palić w piecu”.

Wyniki prac możemy oglądać na wystawie na I piętrze. Zachęcamy do zapoznania się z tym istotnym zagadnieniem, bo przecież czystość powietrza to nasza wspólna sprawa, więc warto wiedzieć, z czym mamy do czynienia... i działać!

16 listopada 2022 | Jolanta Michalec, Katarzyna Krzysztofik, Marzena Włodarczyk | Powrót do spisu wiadomości