Lekcje biblioteczne w klasie 3b

W tym roku szkolnym uczniowie klasy III b, oprócz szkolnej biblioteki, systematycznie odwiedzają Filię nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mikołaja Reja, gdzie zostają wprowadzani w magiczny świat książki.

Poznają zasady korzystania z biblioteki i czytelni bibliotecznej. Uczestniczą w warsztatach poświęconych historii pisma i książki.

Celem tych cyklicznych spotkań jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz poznawanie pracy bibliotekarza. Chodzi o to, aby dzieci doświadczały przyjemności z czytania i odkrywały w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

21 listopada 2022 | Irena Fałat | Powrót do spisu wiadomości