Filharmonia Młodych

12 i 13 stycznia, klasy Ia, Id, IIa, IId i llla, wzięły udział w koncercie pt. "Karnawał zwierząt" zorganizowanym w NFM w ramach projektu Filharmonia dla Młodych.

Tym razem słuchaliśmy dzieła francuskiego kompozytora żyjącego na przełomie XIX i XX wieku, Camille’a Saint-Saënsa, pt. "Karnawał zwierząt". Na scenie pojawiły się kangury, żółwie, słoń, przeróżne ptaki, a nawet lew – król zwierząt. Uważnie słuchając muzyki, dzieci mogły odkryć, jaki instrument najlepiej scharakteryzuje słonia, a jaki zilustruje swym brzmieniem dostojnie płynącego łabędzia. Przekonały się jak wspaniale można malować dźwiękami. Oprócz orkiestry i dwóch pianistów, gośćmi specjalnymi byli artyści baletu, którzy tańcem i mimiką wcielali się w różne zwierzęta. To było kolejne muzyczne doświadczenie, następne przed nami...

19 stycznia 2023 | Iwona Krawczyk | Powrót do spisu wiadomości