Podsumowanie XI edycji międzyszkolnego konkursu literackiego „Każdy ma swoja górę”

3 czerwca 2024 dwie uczennice klasy 5a uczestniczyły w podsumowaniu międzyszkolnego konkursu literackiego „Każdy ma swoją górę”. Podsumowanie odbyło się dnia 03.06.24 r. w SP 81 im. Wandy Rutkiewicz.

Julia Białkowska została laureatką drugiego miejsca konkursu w kategorii opowiadanie, a Zuzanna Majta uzyskała wyróżnienie w kategorii poezja. Obie dziewczyny napisały piękne teksty związane z tematyką konkursu. A oto wybrane cytaty z prac uczennic:

Julia Białkowska kl. 5a „Bo tak naprawdę to każdy ma swój Everest, ale jest on trochę dalej, niż kończy się nasza strefa komfortu. Trzeba go znaleźć, ponieważ lubi się od nas oddalać bez względu na to, jak daleko udało nam się zajść!”

Zuzanna Majta kl. 5a

Kiedy trudów życia doświadczysz wiele,

pamiętaj, że każdy ma do zdobycia swój własny EVEREST.

Nawet jak trudno będzie chwilami,

miłość i szczerość będą Twoimi podporami.

Więc idź, wbij flagę w szczyt i nie wstydź się tego,

bo to dopiero zaszczyt nad zaszczytami.

Spełniaj marzenia i podążaj z wiatrami,

bo nagroda czeka za zakrętami

5 czerwca 2024 | Antonina Połch | Powrót do spisu wiadomości