Warsztaty przyrodnicze uczniów klas I - III

Na przełomie września i października uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych na terenie renesansowego pałacu rodziny Kornów w Pawłowicach.

Po zapoznaniu się z ciekawą historią pałacu uczniowie udali się do młyna, gdzie wysłuchali opowieści młynarzowej, z której dowiedzieli się skąd bierze się mąka i jakie są jej rodzaje, jak kiedyś pozyskiwano mąkę oraz jakich urządzeń używano w młynach.

Swoją kreatywność i zdolności manualne dzieci mogły wykorzystać ozdabiając dynie i zamieniając je w prawdziwe dzieła sztuki,.

Dużo emocji wzbudziło wśród uczestników wycieczki karmienie zwierząt. W zagrodzie znalazły się alpaki, kilka różnych rodzajów owiec i kóz. Zwierzęta wdzięczne za dokarmianie, były bardzo przyjazne dla gości, podchodziły do siatki, a nawet dały się głaskać.

Park w Pawłowicach okazał się bardzo dobrym miejscem na naukę i zabawę w pięknym otoczeniu w kontakcie z naturą.

16 października 2024 | Joanna Szymańska, Anna Matura | Powrót do spisu wiadomości