Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży doświadczającej przemocy

Na Dolnym Śląsku ruszają Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży doświadczającej przemocy
Od 31 maja br. na Dolnym Śląsku ruszają cztery Punkty Pomocy Dzieciom i Młodzieży doświadczającej przemocy – pilotażowy projekt Samorządu Województwa Dolnośląskiego realizowany z Fundacja NON LICET i polegający na bezpłatnych konsultacjach psychologicznych dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.
Oferowane wsparcie ma na celu pomoc dziecku i jego rodzicowi oraz opiekunowi w szczególności w takich sytuacjach, jak: przemoc w rodzinie, kryzys emocjonalny, konflikty z rówieśnikami/osobami dorosłymi, zwiększony poziom stresu lub złości, doświadczanie lub przejawianie agresji werbalnej i niewerbalnej, odczuwanie presji ze strony rówieśników lub osób dorosłych.
Jak zapisać się na bezpłatne konsultacje psychologiczne?
Aby skorzystać z pomocy psychologa, należy zarejestrować się telefonicznie w Fundacji NON LICET pod numerem telefonu: 572 108 352. Numer jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00.
Osoby Pierwszego Kontaktu udzielą wsparcia i informacji oraz umówią dziecko lub opiekuna na konsultacje psychologiczne. W przypadku bezpośredniej pomocy dla dziecka, pierwsza konsultacja zawsze odbywa się z rodzicem/opiekunem.
Dodatkowe informacje można również uzyskać pod adresem mailowym: fundacja@nonlicet.pl.
Aby skorzystać z pomocy, wystarczy mieszkać na terenie województwa dolnośląskiego - nie trzeba być ubezpieczonym.

1 czerwca 2022 | Paulina Płóciennik | Powrót do spisu wiadomości