Relacja z projektu - Komiksowe historie

„Komiksowe historie” to kolejne spotkanie w trakcie zajęć czytelniczych realizowanych w ramach projektu „Międzykulturowa szkoła”, które odbyło się w bibliotece szkolnej 26.05.2023 r. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z historią komiksu z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Komiks to historie mające charakter komiczny, zabawny, humorystyczny, często ukazujące przygody super bohaterów wykonujących różne niebezpieczne misje. W czasie zajęć uczniowie tworzyli zabawne postaci komiksowych historii, tworzyli historie nawiązujące do stworzonych postaci, uzupełniali wypowiedzi komiksowych bohaterów, kreowali komiksowe postaci nadając im różne funkcje i zadania. W trakcie zajęć uczniowie mogli zaprezentować swoje prace i je omówić. Grupa uczniów zapoznała się z zasadami tworzenia postaci karykaturalnych i ich znaczeniem oraz umiejętnością takiego kreowania swoich bohaterów, aby stworzone postaci nie miały charakteru obraźliwego. Zakończeniem zajęć było przejrzenie komiksów znajdujących się w bibliotece szkolnej.