Skarbnica dla Rodzica

Zadbaj o dziecięcy mózg!

Czy wiesz, że...?

Badania wykazują, że urządzenia ekranowe udostępniamy coraz młodszym dzieciom. Ponad 40% rocznych i dwuletnich dzieci korzysta z tabletów lub smartfonów, a niemal co trzecie dziecko w tym wieku używa urządzeń mobilnych codziennie lub prawie codziennie. Aż 75% sześciolatków sprawnie posługuje się nowymi technologiami, podczas gdy tylko 9% umie dobrze zasznurować buty.

Dziecięcy mózg radzi - Domowe Zasady Ekranowe

Wszelkiego rodzaju urządzenia ekranowe zdają się być nieodłącznym elementem naszej codzienności. Stanowią pewnego rodzaju atrakcję, sposób na spędzenie wolnego czasu czy na pozostanie w kontakcie ze znajomymi. Nieczęsto jednak przystajemy i zastanawiamy się, jak wpływa na nas wszystkich ich nadmiar. Z pewnością przynosi on negatywne skutki dla naszych organizmów - dorosłych, jak i dzieci, ale i wpływa na nasze życie rodzinne.

Niezwykle ważne jest, aby kontrolować czas spędzony przez ekranami urządzeń. Obecna sytuacja związana z nauką zdalną zdecydowanie nie ułatwia tego zadania, dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przygotowała wartościową kampanię na ten temat - serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nią!

Domowe Zasady Ekranowe
(kliknij)