Z wizytą u meteorologów

Klasy Ia i Id wybrały się dzisiaj na lekcję w terenie do Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, aby poszerzyć wiedzę zdobytą niedawno w ramach edukacji przyrodniczej.

Uczniowie zwiedzili ogródek meteorologiczny, dowiadując się jak i czym dokonuje się pomiarów elementów pogody, jak nazywają się przyrządy do tego służące, np.: termometr, barometr, higrometr, wiatromierz czy deszczomierz. Każdy mógł też zajrzeć do wnętrza klatki meteorologicznej.
Poczuliśmy się również jak prawdziwi studenci wysłuchując niezmiernie ciekawego wykładu o powstawaniu zjawisk pogodowych, który zilustrowały widowiskowe eksperymenty przybliżające istotę omawianych kwestii.
Z pewnością taka lekcja u źródła pozostanie na długo w pamięci, a być może zainspiruje niektórych do zgłębiania tajników meteorologii..

12 lutego 2019 | Dorota Kasiuk | Powrót do spisu wiadomości