„Aktywni-Pozytywni” i „Podróże na Kraniec Świata”- w ramach projektów gościliśmy pana Rafała Bielawę

Od dwóch lat p. Iwona Góra, która koordynuje projektem „Aktywni-Pozytywni”(w ramach którego zaprasza sportowców i osoby aktywne fizycznie) marzyła o tym, by naszą szkołę odwiedził jej największy idol – Pan Rafał Bielawa. Pan Bielawa – ultras, ultramaratończyk, znany jest jest w Polsce, jak i poza jej granicami. Wygrał wiele biegów, a przede wszystkim najszybciej przebiegł Główny Szlak Beskidzki (najdłuższy szlak turystyczny w Polsce) - pobił biegowy rekord pokonując 520 km w 108 godzin oraz Główny Szlak Sudecki - pobił również biegowy rekord pokonując 444 km w 82 godziny. Był drugim Polakiem w największej w Europie imprezie biegowej Ultra-Trail du Mont-Blanc (170 km 9600 m przewyższeń) dookoła masywu Mont Blanc. Wygrał wiele biegów, m.in. Bieg 7 Szczytów (240 km) na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich czy Bieg Rzeźnika w wersji Hardcore – 100 km w Bieszczadach.

Pan Rafał w klasie 5c opowiedział o swojej pasji, przygodach i związanych z tym trudnościami. Zaznaczył, że warto systematycznie pracować nad sobą i szlifować talenty, by realizować swoje marzenia. Prelekcja Pana Bielawy związana również była z projektem „Podróże na Kraniec Świata”, ponieważ uczniowie dowiedzieli się jak piękne są polskie góry i dlaczego warto szanować je i zostawiać w czystości. Pan Bielawa organizuje bowiem wycieczki na Ślężę, które mają na celu sprzątanie tej pobliskiej góry. Pan Bielawa obdarował najaktywniejszych uczniów wyjątkowymi prezentami, a sam dostał miliony podziękowań i uśmiechów oraz dużą ilość niespotykanych laurek. Pamiątki bardzo się naszemu gościowi spodobały! Wierzymy, że spotkanie dzieci z Panem Rafałem Bielawą będzie tak samo ważnym wydarzeniem w ich życiu, jak niegdyś spotkanie w szkole podstawowej Pana Rafała z jego idolem Tonym Halikiem. Nie wątpimy, że w pamięci uczniów zostanie na bardzo długo! Dziękujemy i zapraszamy co roku w nasze skromne progi! :-)

Plakaty dotyczące przyszłych spotkań z gośćmi w ramach projektów „Aktywni-Pozytywni”, „Podróże na Kraniec Świata” oraz „Kim zostanę, gdy dorosnę?” są na bieżąco wieszane przy wejściu do biblioteki szkoły (daty przyjścia prelegentów również). Uczniowie mogą się samodzielnie na nie zapisywać u p. Góry min. 3 dni przed ustaloną datą u p. Iwony Góry.

Relacja p. Rafała Bielawy z wizyty w naszej szkole znajduje się na https://www.facebook.com/GlownySzlakBeskidzki/ (data 8.10.19r.)

8 października 2019 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości