Zadbaj o "Lekki tornister"!

W październiku nasza szkoła brała udział w kampanii „Lekki tornister”, której celem było zwrócenie uwagi dzieciom na problem przeciążonych plecaków będących przyczyną wad postawy. Dzięki temu projektowi uczniowie uświadomili sobie szczególne znaczenie prawidłowej postawy ciała w codziennym życiu.

W klasach zostały przeprowadzone tematyczne zajęcia edukacyjne. Odbyły się spotkania z fizjoterapeutą. Na lekcjach wychowania fizycznego dzieci dowiedziały się, dlaczego „Warto dbać o swój kręgosłup”.

Koledzy ze starszych klas nagrali zabawny filmik w formie „rapowanego” teledysku, który miał być zdrowotną przestrogą. Piosenka przedstawiona w tym filmie to opowieść kręgosłupa, który ustami dzieci zachęca do aktywności i dbania o siebie.

30 października 2019 | Bernadetta Bańska | Powrót do spisu wiadomości