"Śniadanie daje moc"

Jak co roku w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w pierwszej połowie listopada 2019 r. klasy 0 - III wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc!”.

Uczniowie dowiedzieli się m.in., jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać, jakie są rodzaje kasz, zbóż czy produktów nabiałowych oraz dlaczego picie wody jest tak ważne. Poznali 12 zasad zdrowego żywienia. Samodzielnie wykonali zdrowe kanapki, sałatki, owocowe szaszłyki, soki, wykonali samodzielnie „żywą” piramidę żywieniową” i zastawiły „szwedzki stół”, na którym królowały smaczne i zdrowe przekąski: orzechy, suszone owoce i nasiona, itp.

Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

24 listopada 2019 | Bernadetta Bańska | Powrót do spisu wiadomości