Wieści szkolne

Zajęcia czytelnicze dla grup zerowych

Zajęcia czytelnicze dla grup zerowych!!

W ubiegłym tygodniu w naszej bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze przeznaczone dla dzieci z grup zerowych – „O” A i B oraz ich opiekunów.

Dzieci powitały w bibliotece Panie Antonina Połch i Katarzyna Podgórska, które przygotowały dla gości niespodziankę – teatrzyk kamishibai i opowieść Szukając Marudka Kumiko Yamamoto. Książka w formie ilustrowanych kart narracyjnych przedstawiała historię chłopca o imieniu Leoś, który bez pozwolenia rodziców wyruszył na poszukiwanie swojego zaginionego psa, Marudka.

Opowieść stała się inspiracją do rozmowy na temat wartości przyjaźni, odpowiedzialności za własne postępowanie oraz roli zwierząt w naszym życiu. Dzieci z uwagą śledziły losy chłopca i jego psa, chętnie zabierały głos w dyskusji. W drugiej części zajęć maluszki tworzyły ilustracje do historii o Marudku.

Spotkanie w szkolnej bibliotece niewątpliwie dostarczyło najmłodszym uczestnikom niezapomnianych wzruszeń i emocjiJ

Wizyty grup zerowych Pani Karen Górskiej i Pani Katarzyny Rykowskiej będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu.

16 października 2020 | Katarzyna Podgórska | Powrót do spisu wiadomości