Życzliwość w praktyce? To się da!

Z okazji Dnia Życzliwości uczniowie naszej szkoły mieli ogromny zaszczyt spotkać się z niezwykłymi gośćmi, którzy uświadomili nam, że życzliwość to takie niepozorne słowo, które jednak niesie potężny ładunek dobroci.

Pani Balbina Bujak z Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, pan Andrey Sergeevich Tikhonov oraz pan Michał Fitas zabrali nas w niesamowitą podróż po świecie osób niepełnosprawnych, opowiadając o różnych chorobach, potrzebach, problemach i pożądanych formach pomocy. Okazuje się, że bycie życzliwym wcale nie jest takie trudne i czasem wystarczy jeden mały gest, by uczynić nasz świat odrobinę lepszym.

Pani Balbina podzieliła się z nami opowieściami o podopiecznych z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, zwróciła też uwagę na kruchość i piękno życia, doskonale obrazując je za pomocą pękających baniek mydlanych. Wiemy już, jak ważną rolę w życiu osób chorych i niepełnosprawnych pełnią wolontariusze oraz że każdy z nas, jeśli tylko wykaże odrobinę chęci i poświęci swój czas, może być nieocenionym wsparciem.

Dziękujemy naszym gościom za tak ważną lekcję życia i z niecierpliwością wyglądamy kolejnych spotkań!

29 listopada 2021 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości