AKCJA CAŁY WROCŁAW CZYTA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W POLSCE I NA UKRAINIE!

ZBIERAMY UPOMINKI DLA POLSKICH UCZNIÓW I!!

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej CAŁY WROCŁAW CZYTA ORAZ KAUFLANDU „WĘDRUJĄCE KSIĄŻKI”. Dzielmy się dobrem i książką z dziećmi z Polski i z Ukrainy!

Nasza szkoła znalazła się w gronie 21 placówek (po 7 z każdego poziomu edukacyjnego) wybranych przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli!

Celem akcji jest pomoc polskim uczniom, uczęszczającym do Polskiej Sobotniej Szkoły im. Stanisława Vincenza w ukraińskiej Kołomyi, prowadzonych przez Towarzystwo Kultury Polskiej i uczniom z Polskiej Sobotniej Szkoły przy parafii św. I. Loyoli, prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Kulturowe im. A. Mickiewicza.

Nasza szkoła otrzymała symboliczny plecak, w którym znalazły się polskie książki do wypożyczania i czytania przez naszych uczniów, baśnie i gry w języku ukraińskim i polskim, służące lepszej komunikacji pomiędzy uczniami z Ukrainy i Polski. Planowane są także różnego rodzaju warsztaty, wydarzenia i konkursy.

Organizujemy dla uczniów zbiórkę upominków - POLSKICH KSIĄŻEK, PRZYBORÓW SZKOLNYCH i WYTWORÓW POSZCZEGÓLNYCH GRUP/KLAS (kartek z życzeniami, zakładek, książeczek, rysunków, plakatów, gadżetów), które wraz z plecakiem powędrują we wrześniu 2022 r. na Ukrainę, do polskich dzieci.

Prosimy o przynoszenie podarunków do BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

28 kwietnia 2022 | K.Podgórska, A.Połch | Powrót do spisu wiadomości