Międzypokoleniowy Koncert Patriotyczny.

Dnia 8.11.2022 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Międzypokoleniowy Koncert Patriotyczny.

Gośćmi koncertu byli: Pan Adam Jaworski - Przewodniczący Rady Osiedla Plac Grunwaldzki, Pani Dorota Feliks - Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Zawodowego, Pan Robert Pawliszko – z-ca Dyrektora ds. Międzypokoleniowej Aktywizacji Seniorów, Pani Edyta Ruszkiewicz – kierownik Zespołu Współpracy Instytucjonalnej z Wrocławskiego Centrum Seniora. W trakcie koncertu prezentowane były wiersze nawiązujące do piękna naszego kraju i znane pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów z chóru szkolnego klas młodszych pod opieką Pani Katarzyny Kuligowskiej i Senioralnego Chór „Grunwald” przy Radzie Osiedla Plac Grunwaldzki pod kierunkiem Pana Marcina Grzywaczewskiego. Prezentowane pieśni nawiązywały do trudnej historii naszego kraju w wieku XIX i XX. Śpiewane pieśni to utwory: „Przybyli ułani pod okienko”, „Taki kraj”, „Hymn do miłości ojczyzny”, „Marsz strzelców”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Warszawskie dzieci”, „Wojenko, wojenko”, „Płynie Wisła, płynie”. Krótkie historie utworów omawiały uczennice klasy 8C – Julianna Witkowska i Hanna Góra, które nawiązywały do czasów powstania prezentowanych utworów i zapowiadały kolejność ich wykonania. Wszystkie zaśpiewane pieśni były oklaskiwane gromkimi brawami. Wspólnie spędzony czas przy śpiewie bliskich sercu utworów na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. To wydarzenie szkolne uświetniło zbliżający się Dzień Niepodległości.

9 listopada 2022 | Powrót do spisu wiadomości