Spotkanie z Alicją Sinicką - autorką książki pt. „Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka”

Uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni na spotkanie autorskie z pisarką – Panią Alicją Sinicką. Spotkanie odbyło się 12.01.2023 w bibliotece szkolnej.

Jeszcze w grudniu do klas przekazane zostały książki pani Alicji Sinickiej. Wraz z nauczycielami dzieci zapoznawały się z treścią książki pt. „Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka”. Podczas spotkania zadawane były pytania dotyczące treści powieści. Pani Sinicka opowiadała uczniom o swoich pomysłach literackich, procesie pisania książki, tworzeniu biografii poszczególnych bohaterów a także wydarzeń powiązanych z treścią. Dzieci były zainteresowane dalszymi przygodami Kasi, Wojtka i Kamila oraz Dyrektora Bębenka. Pani Sinicka powiedziała, że ma już napisane dalsze przygody bohaterów a książka czeka na wydanie. Po spotkaniu z Panią Sinicką uczennice ze szkolnego Koła Dziennikarskiego przeprowadziły wywiad z pisarką, który będzie zamieszczony w kolejnym numerze szkolnej gazetki.

12 stycznia 2023 | Antonina Połch Marta Kulla | Powrót do spisu wiadomości