Podejmijmy eko wyzwanie! Wspierajmy ideę cyrkularności

Wiemy, jak trudno jest zmotywować się do tego, aby przynajmniej raz w roku uporządkować swoją szafę, która z pewnością pęka w szwach.

Wiosna tuż tuż, dlatego proponujemy podjęcie eko wyzwania! Zorganizujmy zbiórkę i zmieńmy niechciane ubrania na darowiznę finansową w całości przeznaczoną na Fundację Digital University na rzecz młodych kobiet ze środowisk zagrożonych wykluczeniem.

Naszym zadaniem jest zebrać minimum tyle kilogramów ubrań i dodatków, ilu uczniów mamy w szkole. Trochę nas jest, prawda?

Co zbieramy?

W przygotowanych przez klasy paczkach znajdować się mogą:

-Wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej - nowe i używane, ale nienoszące śladów zużycia czyli: bez dziur, bez zmechaceń, bez plam, czyste, kompletne, niezniszczone,

-Buty połączone w pary - czyste, kompletne, niezniszczone, nieposiadające znacznych śladów zużycia,

-Torebki - kompletne, bez zewnętrznych zniszczeń i braków,

-Biżuteria, akcesoria (rękawiczki, czapki, paski),

-Tekstylia domowe (koce, obrusy).

O czym powinniśmy pamiętać?

Spakowane przez nas ubrania trafią do ponownego obiegu, zgodnie z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego.

Dlatego prosimy, aby ubrania były niezniszczone, niepoplamione, czyli czyste i w bardzo dobrym stanie, nadające się do ponownego użycia. Być może znajdziecie wśród tych ubrań coś dla siebie! Zachęcamy do klasowych wymian - koniecznie podeślijcie nam zdjęcia swoich łupów (foto na marzena.gaczol@sp84.wroclaw.pl) :)

1 KG = 1 ZŁ

Ruszamy już w poniedziałek! Mamy czas do 30 marca.

DAMY RADĘ?!

Więcej informacji u wychowawców oraz koordynatorek akcji p. Natalii Ogrodnik, p. Marzeny Gaczoł i p. Małgorzaty Madajczak.

17 marca 2023 | Szkolny Wolontariat | Powrót do spisu wiadomości