Eko warsztaty w PSZOK

22 marca kl. 2d odwiedziła Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (w skrócie PSZOK), aby wziąć udział w eko warsztatach dotyczących właściwego obchodzenia się ze śmieciami.

Uczniowie utrwalili, a także poszerzyli wiedzę na temat segregacji odpadów, dowiedzieli się co można z nich uzyskać poprzez recykling, czym jest idea zero waste i jakie ma ona znaczenie dla środowiska.
Sporo emocji wśród dzieci wzbudziła wystawa zużytych, liczących sobie kilkadziesiąt lat, sprzętów elektronicznych oraz gospodarstwa domowego. Zamiast trafić do utylizacji, dostały drugie życie jako eksponat niemal muzealny. Dzięki nim, dzieci mogły zobaczyć z jakich ułatwień w domu korzystały ich babcie i prababcie i jak bardzo różnią się one od nowoczesnych sprzętów AGD. Zajęcia zakończyły się zwiedzaniem terenu PSZOK i obejrzeniem jak w praktyce wygląda segregacja odpadów.

27 marca 2023 | Powrót do spisu wiadomości