Wolontariat

Działalność Szkolnego Wolontariatu opiera się przede wszystkim na współpracy z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i ma charakter akcyjny, zgodny z kalendarzem działań Fundacji.

Wolontariusze, którymi są uczniowie różnych klas naszej szkoły, aktywnie uczestniczą więc
w akcjach i projektach realizowanych przez Fundację:

— Pola Nadziei — międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili i rozdawaniu rozwiniętych kwiatów w celu nie tylko pozyskiwania pieniędzy na rzecz hospicjów, ale także propagowania niesienia bezinteresownej pomocy — akcja całoroczna

Nakrętki dla Hospicjum — akcja łącząca postawę proekologiczną z pomocą innym, polegająca na zbiórce nakrętek, wywożeniu ich i przeznaczaniu środków pozyskanych z ich sprzedaży na opłacenie domowej rehabilitacji podopiecznych Fundacji — akcja całoroczna.

Bieg Sponsorowany — forma połączenia aktywnego trybu życia z pozyskiwaniem sponsorów na rzecz Fundacji — marzec

Żółty Marsz dla Życia zakończony podsumowującym działalność wolontariatów w danym roku szkolnym Festynem na Pergoli — czerwiec

Członkowie wolontariatu angażują się także w kwesty na rzecz podopiecznych Fundacji, które odbywają się w rożnych atrakcyjnych miejscach Wrocławia oraz w szkole. Podczas festynów środowiskowych i Dnia Życzliwości w ramach szkolnej akcji „Podziel się życzliwością” widać ich z puszkami w żółtych albo niebieskich koszulkach.

Oprócz działań praktycznych szkolni wolontariusze uczestniczą także w szkoleniach i warsztatach poświęconych idei wolontariatu, które prowadzą członkowie Fundacji.

Oprócz pomocy dzieciom wolontariat pomaga także bezdomnych zwierzętom, uczestnicząc w szkolnej akcji „Wielka paka dla zwierzaka”, która polega na zbiórce karmy, koców i zabawek dla mieszkańców schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ślazowej we Wrocławiu.

Czekamy właśnie na Ciebie! Uzyskaj zgodę rodzica/opiekuna, zgłoś się do koordynatora Szkolnego Wolontariatu i działaj, angażując się w akcje na rzecz innych.