Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Budowanie wrażliwości społecznej, propagowanie wiedzy, zwiększenie świadomości oraz uwagi na potrzebę tolerancji, to główne cele, trwających przez ostatni miesiąc działań, które w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu były realizowane w naszej szkole.

Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych, dzięki którym mieli okazję dostrzec i zrozumieć trudności jakie doświadczają jednostki dotknięte zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Lekcje te ukazały także, jak ważny jest szacunek do odmiennego sposobu funkcjonowania osób inaczej rozwijających się i postrzegających świat.

Przeprowadzone spotkania były realizowane m. in. w oparciu o Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Mam uczucia, mam marzenia, mam autyzm”.

7 maja 2023 | Powrót do spisu wiadomości