Średniowieczne czytanie w Ogrodzie Botanicznym

Grupa uczniów klas 4-6, pod opieką pani Jolanty Michalec i Antoniny Połch, wybrała się do ogrodu botanicznego na działanie czytelnicze „Średniowieczne czytanie w Ogrodzie Botanicznym”. Spotkanie grup szkolnych w ogrodzie zorganizowane było w ramach realizacji projektu Cały Wrocław Czyta, ale było również miłą niespodzianką dla uczniów, którzy przygotowali kwietniowe przedstawienie teatralne pt. ‘Poszła w las nauka’. Spotkanie nawiązywało to czasów średniowiecza i powiązane było z czytaniem fragmentu powieści historycznej „Dzieci Jagiellonów” napisanej przez autorkę książki Panią Dorotę Pająk-Pludę. Kolejnym nawiązaniem do czasów średniowiecza było przedstawienie teatralne uczniów SP 28 pt.: „Bolko Mały”. Po części artystycznej uczniowie mogli wziąć udział w zorganizowanych zabawach: rzucaniu kostkami do kosza, przeciąganiu liny i tańcu o nazwie „belgijka”. Zabawy na świeżym powietrzu bardzo podobały się uczniom. Po zabawach zwiedziliśmy ogród w majowym wystroju ciesząc się pięknem przyrody. Z ochotą zaplanujemy kolejne wyjścia na podobne wydarzenia.

18 maja 2023 | Antonina Połch, Jolanta Michalec | Powrót do spisu wiadomości