Drezna czar!

W środę, 12 czerwca, pojechaliśmy na wycieczkę do Drezna (Niemcy). To był bardzo intensywny, ale fascynujący dzień!

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru wokół katedry katolickiej (Hofkirche), gdzie podziwialiśmy organy i współczesną Pietę, która jest pomnikiem pamięci dla ofiar nalotu bombowego w lutym 1945. Głównym celem naszego programu był pałac Zwinger. Tam zwiedziliśmy trzy muzea: Galerię Starych Mistrzów, gdzie czekała na nas Madonna Sykstyńska mistrza Rafaela Santiego, obrazy Canaletta, van Gogha, Rubensa, Tycjana i innych mistrzów. Następnie oglądaliśmy zbiory porcelany miśnieńskiej oraz eksponaty Salonu Matematyczno-Fizycznego.

Potem poszliśmy na Rynek Starego Miasta, po drodze oglądaliśmy Operę (Semperoper), zamek (Schlossresidenz), Procesję Książąt (Furstenzug) i piękną, barokową Katedrę Ewangelicką(Frauenkirche) na Nowym Mieście.

W Galerii na Starym Mieście poszliśmy coś zjeść. Było super! Piękna pogoda, dobre humory i wspaniała atmosfera. Do domów wróciliśmy późno, zmęczeni, ale zadowoleni.

14 czerwca 2024 | Powrót do spisu wiadomości