Szkolne wędrówki przez świat nauki

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym Politechniki Wrocławskiej pt. „Szkolne wędrówki przez świat nauki”, podczas którego naukowcy z tej uczelni odwiedzają uczniów w szkołach z wykładami, warsztatami, pokazami i prezentacjami dotyczącymi przedmiotów STEM.

Projekt w naszej szkole rozpoczęły warsztaty Chemia, czyli magia ukryta w codzienności. Uczniowie klasy 7a i 8b uczestniczyli w pokazach chemicznych takich jak: błyskawice w próbówce, płonące bańki czy kameleon.

Klasy 3a i 3d przeprowadzały eksperymenty i doświadczenia związane z magnetyzmem, samodzielnie odkrywając prawa fizyki.

Na koniec uczniowie klas 5c i 7d wykonywali samodzielnie pomadki i byli świadkami eksperymentów chemicznych „pasta słonia” i gejzer.

27 września 2024 | Powrót do spisu wiadomości