KORFBALL

3 października klasa 7A miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach,,Korfball - poznaj wyjątkową grę zespołową" organizowanych przez pracowników Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Korfball jest dyscypliną sportów nieolimpijskich. Jest to jedyna koedukacyjna gra zespołowa z piłką. Celem gry jest wrzucenie piłki do (nietypowego) kosza drużyny przeciwnej. Największe zalety korfballu to: gra dziewcząt i chłopców w tej samej drużynie, współpraca pomiędzy graczami, pełnienie kilku różnych funkcji na boisku, gra dookoła kosza (360 stopni), integracja, tolerancja, przyjazna atmosfera i świetna zabawa.

Dziękujemy za zajęcia na których dowiedzieliśmy się, że każda gra zespołowa uczy współpracy, nie tylko na boisku, ale również w życiu codziennym.

21 października 2024 | Natalia Ogrodnik | Powrót do spisu wiadomości