Zajęcia kreatywno-czytelnicze

Grupa uczniów klas 4-6 w dniu 15.09.2023 uczestniczyła w zajęciach czytelniczych opartych na treści książki p. Jackowskiej-Enemuo pt. ”Tkaczka chmur”. Jest to baśń nawiązująca treścią do pokonywania życiowych przeszkód i radzenia sobie z nimi, do budowania i utrwalania relacji z bliskimi osobami, a także pokazująca, jak umacnia i kształtuje się charakter osób mierzących się z życiowymi trudnościami.

Po zapoznaniu się z treścią baśni, uczniowie podzieleni na grupy opracowywali własne sposoby na poradzenie sobie z niebezpieczeństwami, z którymi mierzli się bohaterowie opowieści. Kreatywność uczniów była niesamowita w wymyślaniu możliwych rozwiązań analizowanych trudności.

W podsumowaniu uczniowie wskazali na więź bohaterów baśni, dzięki której łatwiej było im znieść trudy niebezpieczeństw i tworzyć własne ścieżki do znalezienia sposobu na poradzenie sobie z życiowymi wyzwaniami. Wszystkie prezentacje uczniów nagrodzone były oklaskami.