Drugoklasiści w Teatrze Lalek

30 maja uczniowie klas drugich obejrzeli przedpremierowy spektakl „Babcia na jabłoni”. Przedstawienie na motywach powieści Miry Lobe rozgrywa się w dwóch światach – rzeczywistym i „magicznym”. Antek - bohater sztuki ma troskliwych rodziców i rodzeństwo, ma również kolegów. I tu tkwi problem, bo koledzy mają babcie, czasem nawet dwie, a Antek ani jednej. Chłopiec bardzo chce mieć babcię, więc ją sobie…

wymyśla. Bo babcia to najlepszy sposób na wszelkie smutki i kłopoty. Babcia Antka mieszka na drzewie, poluje na tygrysy, ujeżdża dzikie konie. Jest zapewne trochę zwariowana, ale z pewnością bardzo mądra i dowcipna. Chłopiec spędza z nią cały wolny czas, dopóki do sąsiedniego domu nie wprowadza się miła staruszka, która stała się dla głównego bohatera bliską osobą.

Zachęcamy wszystkich do wizyty w Teatrze Lalek i obejrzenia „Babci na jabłoni”. Przedstawienie uczy dzieci wrażliwości, otwartości oraz dostrzegania potrzeb innych ludzi.

3 czerwca 2018 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości