II turnus półkolonii "Tropiciele letnich przygód"

Jak co roku w naszej szkole, w czasie wakacji odbyły się półkolonie letnie. Dwa tygodnie wypoczynku upłynęły bardzo szybko. Pogoda była sprzyjająca, humory dopisywały, a miła atmosfera towarzyszyła nam każdego dnia. Uczestników czekały wspaniałe atrakcje.

Podczas drugiego turnusu dzieci wzięły udział w warsztatach kreatywnych w Arkadach Wrocławskich, warsztatach medalierskich w Muzeum Sztuki Mieszczańskiej oraz konstrukcyjnych - „Średniowieczne zamki” w Muzeum Architektury. Zręczność, sprawność ruchową i spostrzegawczość koloniści rozwijali podczas gry w squasha oraz badmintona w Hasta La Vista.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wycieczka do Siedlimowic, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. „Od ziarenka do bochenka”, piekliśmy podpłomyki, tworzyliśmy kotki – maskotki a także bawiliśmy się na świeżym powietrzu.

Czas pobytu w szkole umilały dzieciom radosne zabawy na basenie.

Uczestnicy półkolonii bezpiecznie, wesoło i w urozmaicony sposób spędzili pierwsze tygodnie wakacji. Uczyli się współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy oraz kulturalnego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach.

Dziękujemy Wam kochani koloniści za wspaniale spędzony czas!

9 lipca 2018 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości