Zapraszamy na zajęcia artystyczne na ASP!

Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do udziału w zajęciach „ABC gliny. Od ziarenka pyłu do ceramicznego obiektu” w ramach projektu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu”

1 godzinne zajęcia będą odbywać w soboty co tydzień/dwa tygodnie się w pracowniach Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu wg harmonogramu

I grupa październik – grudzień 20,27.10; 10, 24.11 8,15.12

II grupa styczeń – marzec 12,26.01 9,23.02 9,23.03

III grupa kwiecień – czerwiec6,10.04 11,25.05 8,22.06

Prowadząca p. Weronika Surma.

Uczestnictwo jest bezpłatne. Organizator zapewnia materiały na zajęcia oraz ubezpieczenie uczestników NNW na czas zajęć.

Celem świetnych zajęć jest: poznanie właściwości i struktury gliny, od stanu naturalnego (sproszkowanego), przez wszystkie możliwe do osiągnięcia stany skupienia, po wypalony wyrób ceramiczny. Rozbudzenie ciekawości kreatywności dzięki wykonywaniu doświadczeń i eksperymentów. Rozwój i stymulacja sensoryczna poprzez inspirujące działania twórcze w glinie, których efektem końcowym jest niepowtarzalne dzieło ceramiczne. Podczas warsztatów uczestnik dowie się co to jest glina, z czego się składa, jakie ma właściwości, skąd się bierze; zrozumie dlaczego glina posiada różne właściwości, dlaczego mogą się one zmieniać w zależności od różnych warunków czy to atmosferycznych czy fizycznych; będzie potrafił zmieniać właściwości gliny w zależności od potrzeby i warunków, dowolnie ją kształtować i łączyć, odpowiednio przygotować do wypału.

Zapisy potrwają do 21 września 2018 r. w sekretariacie szkoły! Można również droga elektroniczną szkola@sp84.wroclaw.pl

GORĄCO I PIĘKNIE ZAPRASZAMY!

14 września 2018 | Powrót do spisu wiadomości