Uroczystość przejęcia Sztandaru 100-lecia Niepodległości Polski

9 października był dla nas dniem niezwykle ważnym – pełnym zadumy i pozytywnych emocji. We wtorek Goście z LO nr 9 przekazali naszej szkole szczególny Sztandar ufundowany przez władze miasta Wrocławia dla Szkoły Podstawowej nr 32 – ta przyjmie w listopadzie imię 100-lecia Niepodległości Polski.

Rozbrzmiały werble. Sztandar 100-lecia Niepodległości Polski został wprowadzony. Nasza szkolna społeczność (z pocztem sztandarowym na czele) przyjęła tę chorągiew z należnym szacunkiem, z honorami. Ten wyjątkowy sztandar z jednej strony ma Białego Orła w złotej koronie – symbol niepodległego państwa polskiego. Z drugiej strony widnieje herb miasta Wrocławia, który ma nam przypomnieć, że nasza Mała Ojczyzna – Wrocław – jest częścią Polski. Zajmuje w niej swoje ważne miejsce. Chorągwią opiekujemy się godnie – zajęła zaszczytne miejsce w holu szkoły, gdzie będzie nas cieszyć aż do piątku. Potem wyruszy w dalszą drogę.

Wśród radosnych dźwięków „Mazurka Dąbrowskiego”, w zadumie i z powagą, nasi uczniowie (mali i duzi) wysłuchali kilku słów na temat wyjątkowej, bo setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wiemy już, że to święto szczególne dla każdego Polaka, dla naszej Ojczyzny.

Czym byłaby ta uroczystość, gdyby nie nasze symbole narodowe? Tego elementu oczywiście nie mogło zabraknąć w trakcie tak ważnej uroczystości! Stuletni dziadek Antoni wraz z gromadką wnucząt przypomnieli nam, czym są symbole narodowe – herb, flaga i hymn – opowiadając nam co nieco na temat ich historii. Teraz już wszyscy wiemy, czym jest nasza tożsamość narodowa!

Wtorkowa uroczystość pozostanie na długo w naszej pamięci – to dla nas absolutnie wyjątkowa chwila.

10 października 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości