Tydzień dla Niepodległej - piątek 9.11.2018

Dzisiaj odbył się uroczysty apel klas starszych. Uczniowie przypomnieli sobie w czasie przedstawienia, jak wiele wysiłku włożyli nasi rodacy pod zaborami od 1795 do 1918 roku, żeby Polska mogła być wolna. Jak znani i anonimowi patrioci nie tylko marzyli o niepodległości kraju, ale walczyli, cierpieli, poświęcali swoje życie, pracowali oraz negocjowali.

Każda z klas zaprezentowała również na apelu własna kartę, która zostanie zeskanowana do specjalnej „Księgi Pamięci” pod hasłem „Życzenia dla Polski na 100-lecie Niepodległości”. Rozdane zostały nagrody za konkursy, które odbyły się w „Tygodniu dla Niepodległej”. Dyrekcja doceniła poniedziałkowe przebranie się całej klasy 4c za Józefa Piłsudskiego.

O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie zgromadzeni w sali gimnastycznej włączyli się w „Akcję bicia rekordu dla Niepodległej” w ramach świętowania 100. Rocznicy Odzyskania Wolności. Zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego, aby upamiętnić to, co wydarzyło się 100 lat temu – 11 listopada 1918 roku.

11 listopada 2018 | Powrót do spisu wiadomości