Przedświąteczne "Spotkanie z muzyką"

18 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku "Spotkanie z Muzyką", w których uczestniczyły kl.Ib, Id, IIa, IIb, IIIa i IIIb. Poznaliśmy dokładniej kolejny instrument smyczkowy-skrzypce, których możliwości zaprezentowała nam, w utworze "Que sera sera"(Co ma być to będzie) p.Hanna Gawlińska.

O skrzypcach dowiedzieliśmy się z "Piosenki o skrzypeczkach", które zbudowane są z różnych gatunków drewna np.:ze świerku, palisandru, hebanu, a smyczek z fernambuku. Różne sposoby gry smyczkiem potrafią wydobyć niesamowite dźwięki.Dowiedzieliśmy się również, że lutnik robi skrzypce i chowa w nich "duszę"- mały drewniany klocek, który ma wpływ na brzmienie instrumentu.Ponieważ zbliżają się święta, nie zabrakło zabaw świątecznych i melodii świątecznych, które wprowadziły nas w atmosferę zbliżających się dni...

18 grudnia 2018 | Iwona Krawczyk | Powrót do spisu wiadomości