Widzieliśmy i polecamy – Muzeum Architektury, kino

Przed nami kilka dni wytchnienia. Gdy już nacieszymy się świąteczną atmosferą w domowym zaciszu, to może przyjdzie nam ochota na wyjście do miasta? Jest tu wiele możliwości spędzenia czasu ciekawie i pożytecznie.

Uczniowie klasy 6a polecają te spośród nich, z których ostatnio skorzystali w ramach wyjść klasowych. Warto obejrzeć „Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda” oraz „Dziadka do orzechów i cztery królewstwa”. Cechuje te filmy: świetna obsada, przemyślany scenariusz, widowiskowość i pouczające treści (niebezpieczeństwo totalitaryzmu, ochrona przyrody, odkrywanie swojej prawdziwej natury, więzi rodzinne). Klasa 6a była też wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy 5a w Muzeum Architektury na wystawie na temat sławnych Polaków pt.: „1918–2018: Stulecie Niepodległości. Polska – Światu”. Ta wystawa jest warta zwiedzenia, gdyż porządkuje i uzupełnia wiedzę o naszym kraju i jego zasłużonych obywatelach. Co więcej, zawiera bezcenne eksponaty, na przykład złoty medal noblowski Wisławy Szymborskiej.

20 grudnia 2018 | Powrót do spisu wiadomości