Rowerowy Maj - informacje organizacyjne - start już jutro!

Już jutro zaczyna się ogólnoszkolna kampania Rowerowy Maj! Polega ona na tym, że dzieci, które przyjadą do szkoły na rowerze/deskorolce/rolkach/hulajnodze (nie elektrycznej) otrzymują 2 naklejki – jedną na plakat klasowy, drugą do dzienniczka. Kampania jest rywalizacją międzyklasową i międzyszkolną, a w tym roku walczymy o podium we Wrocławiu! :-) Mamy naprawdę ogromne szanse! Klasa, która będzie mieć największą frekwencję rowerową wygrywa wycieczkę. Dzieci, które będą jeździć codziennie od poniedziałku do piątku aktywnie do szkoły otrzymają w piątek lub poniedziałek nagrodę. Na koniec akcji i tak każdy uczestnik otrzymuje nagrodę, niezależnie od ilości aktywnych przejazdów. Akcja trwa 4 tygodnie, dlatego każdy ma szansę dostać łącznie aż 5 nagród! Dzieci, które mieszkają daleko mogą po wyjściu z tramwaju/auta przejechać min. 200 metrów np. hulajnogą (Prosimy o pilnowanie rodziców, by ta odległość została zrealizowana, a dzieci z aut wysiadały nieco dalej niż pod samą szkołą). Zabawa odbywa się po raz drugi w naszej szkole i ma na celu promować zdrowy styl życia.

Drodzy rodzice, zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie! Bardzo prosimy, by wszystkie sprzęty (Zwłaszcza hulajnogi i rowery miały przypięcia).

Oto informacje organizacyjne dot. przypinania rowerów:

a) Rowery – dzieci powinny wprowadzać rowery od godz. 7:40 na teren boiska od strony ul. Sienkiewicza i tam przypinać je do płotu przy budynku szkoły (nie do płotu od ul. Ukrytej), kilka minut po godz. 8:00 brama będzie zamykana i dzieci będą wyprowadzać rowery/hulajnogi przez teren szkoły (prowadząc je). Jako szkoła rekomendujemy to wyznaczone miejsce do przypinania rowerów, a nie przed budynkiem szkoły.

b) Hulajnogi - obok portierni zostanie umieszczony łańcuch, do którego dzieci będą mogły przypinać hulajnogi - prosimy o zadbanie o zabezpieczenia i przypinanie hulajnóg jedna przy drugiej, by jak najwięcej się ich tam zmieściło, hulajnogi można również przypinać w miejscu wyznaczonym dla rowerów (punkt a)

c) Deskorolki oraz rolki - dzieci muszą zostawiać w swoich zamkniętych na kłódkę szafkach, sprzęty te nie mogą leżeć bez opieki na terenie szkoły.

Niektórzy rodzice młodszych uczniów po przyjeździe dziecka do szkoły np. hulajnogą, zabierają hulajnogę z powrotem do domu, jest to również rozwiązanie dla chętnych rodziców.

Bardzo prosimy o porozmawianie ze swoimi dziećmi o:

- przypinaniu rowerów i hulajnóg we właściwy sposób,

- nie zostawianie sprzętów bez przypięcia/opieki (nawet na chwilę) na terenie szkoły, jak i poza nią,

- spokojny marsz przy wyprowadzaniu rowerów/hulajnóg (dzieci nie mogą przejeżdżać przez teren szkoły),

- nie korzystanie z rowerów/hulajnóg/deskorolek/rolek na terenie boiska/szkoły, żeby nikomu nie stała się krzywda

Mam nadzieję, że dzięki Państwa pomocy akcja przebiegnie bezpiecznie i będzie świetną zabawą! :-)

5 maja 2019 | Iwona Góra | Powrót do spisu wiadomości