Lekcja w Muzeum Narodowym

5 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II b po raz kolejny udali się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Podziwiali tam piękne obrazy i rzeźby, słuchając ciekawych opowieści przewodnika

Zobaczyli malarstwo sakralne, pejzaż marynistyczny, pejzaż zimowy, martwą naturę, portret całopostaciowy, malarstwo mitologiczne oraz rzeźby świętych. Dzieci poznały wiele nowych pojęć, np. atrybut, kartusz, susułka, eucharystia, scena rodzajowa. Duże wrażenie zrobił na nich obraz Pietera Brueghla z 1548 roku „Zimowy pejzaż z łyżwiarzami i pułapką na ptaki”. Zaciekawienie wzbudził też obraz „Narcyz” słynnego włoskiego malarza Jacopa Tintoretto. Największą atrakcją była wystawa „Dwa ołtarze – srebrne arcydzieła z wrocławskiej katedry”. Okazało się, że muzeum to miejsce pełne tajemnic, zagadek i bardzo ciekawych eksponatów, w którym panuje niezwykła atmosfera.

5 czerwca 2019 | Irena Fałat | Powrót do spisu wiadomości