Święto Drzewa

Z okazji Święta Drzewa uczniowie klasy II b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych we wrocławskim Muzeum Architektury. Zajęcia miały na celu ukazanie wpływu drzew na jakość życia człowieka.

Drugoklasiści dowiedzieli się, że drzewa, nie tylko produkują tlen, ale również nawilżają i oczyszczają powietrze oraz obniżają temperaturę w czasie upałów. Są miejscem, w którym schronienie znajdują liczne owady, ptaki i ssaki, bez drzew w mieście by ich nie było.

W drugiej, praktycznej części warsztatów wcielili się w role architektów krajobrazu, projektując przestrzeń zieloną na makiecie osiedla. Dzięki latarkom imitującym słońce mogli sprawdzić jaki obszar zacieniają drzewa, aby wybrać optymalne dla nich miejsce. Podsumowaniem zajęć było indywidualna realizacja kart pracy.

Warsztaty nie tylko rozwijały postawy proekologiczne, ale także pobudzały wyobraźnię dzieci oraz rozwijały umiejętność współpracy w zespole.

18 października 2020 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości