Szanowni Państwo!

Mierząc się codziennie z trudną rzeczywistością, chcielibyśmy mimo wszystko, pozostać wrażliwi na niedostatek innych i w ramach Dnia Życzliwości, dzieląc się nią, w tym roku nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolską akcję pomocy najbardziej potrzebującym - „Szlachetna Paczka”.
Mamy nadzieję, że udział w organizacji tej paczki, stanie się na stałe, naszą szkolną tradycją.

Dokonaliśmy wyboru. Wśród potrzebujących osób wybraliśmy mieszkankę Kłodzka.

Pani Victoria cieszy się z każdego dnia jaki daje jej los. Całe swoje życie boryka się z niepełnosprawnością, ma problemy z poruszaniem się. Wcześniej pani Victoria mieszkała w większym mieszkaniu z rodzicami oraz opiekowała się swoim chorym ojcem. Mimo tego, że życie wielokrotnie ją doświadczało jest wspaniałym, pogodnym i uczuciowym człowiekiem, który nie narzeka, lecz cieszy się każdą daną jej chwilą. Dochód tej pani wynosi 562 zł, a wszystkie wydatki to około 240 zł miesięcznie. Na życie pozostaje jej 323 zł na miesiąc.

Pani Victoria pomimo tego, iż znajduje się w trudnej sytuacji jest optymistycznie nastawiona do życia i stara się myśleć pozytywnie. Bardzo lubi czytać książki oraz słuchać muzyki. Pisze swoje opowiadania, najczęściej o tematyce miłosnej. Kobieta mimo wszystko, dzielnie się zmaga z codzienną sytuacją, stawiając na zaradność oraz samodzielność. Jest osobą bardzo skromną, nie ma planów na przyszłość, ale marzy o prawdziwej miłości. Chce być szczęśliwa i zadowolona z życia.

Trzy kluczowe potrzeby Pani Victorii:

1. Wieża na kasety i płyty

Pani Victoria bardzo lubi słuchać muzyki, niestety jej sprzęt jest bardzo przestarzały, gubi zasięg radiowy oraz nie odtwarza już płyt.

2. Mop ze zbiornikiem wodnym

Kobieta ma problem z chodzeniem, schylaniem się. Taki przedmiot bardzo ułatwi jej sprzątanie mieszkania.

3. Kołdra i pościel (160x200)

Obecnie posiadane są już przetarte, rozerwane, zużyte. Kołdra jest zmechacona i nie trzyma ciepła.

Żywność trwała: konserwy mięsne

Odzież: bielizna (całoroczna) rozmiar L, ciepłe skarpety, domowe kapcie (r.36)

Materiały szkolne: zeszyty, przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania: ciepły koc, 2 poduszki i poszewki na nie (50cmx60cm), pościel (160cmx200cm).,kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło),wycieraczka, świeczki zapachowe lub mydełko ozdobne

Szczególne upominki: figurka (może być zwierzątko: kotek, słonik), szkatułka, książki Harlequiny, historyczno-miłosne.

Zdając sobie sprawę, że wszyscy obecnie konfrontujemy się z problemami, które rzutują na nasze życie, wierzę, że w natłoku obowiązków, znajdziecie Państwo chwilę, by zajrzeć do naszej szkoły i w przedsionku zostawić coś, z powyższej listy. Przy portierni, będzie także czekała puszka, do której będziemy zbierali pieniądze na pomoc dla Pani Victorii.

Zakończenie zbiórki oraz przekazanie darów planujemy na 10.XII.2020r.

Pozdrawiamy serdecznie, życząc Państwu sił oraz zdrowia!!!

21 listopada 2020 | Powrót do spisu wiadomości