Dzień Kropki w świetlicy

W środę 15 września obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie.

Wszędzie gościły kolorowe kropy, kropki i kropeczki. Każdy mógł znaleźć atrakcję dla siebie. Graliśmy w gry, które nawiązywały do kształtu kropki. Tworzyliśmy prace plastyczne według własnej wyobraźni, lepiliśmy dzieła z masy solnej. Oczywiście motywem przewodnim była kropka. Na boisku szkolnym urządziliśmy zawody międzyklasowe, których celem było znalezienie ukrytych kropek.

16 września 2021 | Powrót do spisu wiadomości