Spotkania z muzyką

Klasy I-III rozpoczęły udział w comiesięcznych edukacyjnych Spotkaniach z Muzyką. Takie muzyczne lekcje umożliwiają dzieciom rozwijanie ich muzycznych zainteresowań, pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, podpatrywać grę zaproszonych muzyków. Dzieci mogą też wyrazić własne emocje podczas kontaktów z żywą sztuką.

W czasie pierwszego spotkania uczniowie poznali budowę i brzmienie pianina elektrycznego, utrwaliły niektóre pojęcia związana z muzyką np.: adagio, andante, forte, fortissimo, piano, pianissimo czy kompozytor, idol, rozwiązywały zagadki muzyczne, uczyły się piosenki „Żelazowa Wola ma idola” a także poszerzyły swoją wiedzę związaną z życiem i twórczością naszego polskiego kompozytora i pianisty- Fryderyka Chopina.
Dzieci z uwagą wysłuchały różnych utworów muzycznych i czekają teraz na następne zajęcia!

4 października 2021 | Maria Grzegórzko | Powrót do spisu wiadomości