ŁYŻWIARZE W NATARCIU

W ubiegłym tygodniu w środę (28.03.2024) chłopcy i dziewczęta reprezentowali naszą szkołę w Dolnośląskich Igrzyskach Dzieci w łyżwiarstwie.

Dziewczyny startowały w "Błękitnej Sztafecie" i miały do pokonania aż 9 drużyn z innych szkół w następujących konkurencjach: jazda przodem, jazda tyłem, jazda slalomem, jazda po 'ósemce' i bieg na 250m.

Naszą reprezentacja składała się z następujących zawodniczek:

1. Lena Jankowska

2. Alicja Muraszkowska

3. Natalia Nestioruk

4. Martyna Litwińska

5. Maja Klein

6. Gabriela Wołoszyn

7. Kseniia Kovalenko

Największą trudność sprawiała jazda tyłem, ale dziewczyny nie poddawały się, dzielnie walczyły i ostatecznie zajęły 8 miejsce.

Gratulacje dla naszych łyżwiarek.

Chłopcy rywalizowali w "Złotym Krążku" i startowali również w pięciu konkurencjach: jazda przodem prowadząc krążek, jazda tyłem nie odrywając kija do hokeja od tafli lodu, jazda slalomem prowadząc krążek, prowadzenie krążka ze strzałem do bramki i bieg na 250m.

Nasza reprezentacja składała się z następujących zawodników:

1. Igor Koc

2. Leon Krzysztofik

3. Michał Kuźmicki

4. Paweł Nestioruk

5. Piotr Nestioruk

6. Adam Szejnar

Zacięta walka i duże umiejętności chłopców dorowadziły nas do wygranej i do zajęcia 1 miejsca w województwie

Brawa i ogromne gratulacje zarówno dla dziewcząt jak i chłopców.
Życzymy dalszych sukcesów i w łyżwiarstwie, i w innych dyscyplinach sportowych.

7 marca 2024 | Paula Kuziomko | Powrót do spisu wiadomości