Zapraszamy na Wrocławski Bieg Sponsorowany

Już wkrótce Wrocławski Bieg Sponsorowany!

Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta. Dzieci i młodzież startujące we współzawodnictwie szukają sponsorów, którzy zapłacą kilka złotych np. 5 zł za jedno okrążenie, które pokona dziecko. Szybkość nie ma znaczenia – można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym.

Młodzi uczą się przedsiębiorczości, przełamują swoje ograniczenia, planują, jak dotrzeć do sponsorów, kogo poprosić o wsparcie. Uczniowie ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na rehabilitację dla podopiecznych. Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

Podczas Biegu Sponsorowanego łączymy charytatywność ze sportem i przedsiębiorczością. Obowiązuje prosta reguła – aby pobiec, trzeba znaleźć sponsorów (osoby lub instytucję), które zapłacą za fizyczny wysiłek biegacza.

Biegamy zwyczajowo wokół Pergoli przy Hali Stulecia, każde okrążenie ma około 450 m. Jego przebiegnięcie jest udokumentowane pieczątką na specjalnej karcie kontrolnej. Wspólnie biegamy i bawimy się, ale pamiętamy o celu, który nam przyświeca.

Przygotowania czas zacząć!

8 marca 2024 | Szkolny Wolontariat | Powrót do spisu wiadomości