Warsztaty EKOlogiczne

Do którego pojemnika wrzucić puszkę aluminiową? Czy warto używać toreb bawełnianych czy jednak lepiej korzystać z jednorazowych reklamówek? Co zrobić ze starą pralką? Co to jest PSZOK? Na te i wiele innych pytań uczniowie z klas drugich oraz III a, III b,III d i I c uzyskali odpowiedzi podczas warsztatów ekologicznych sponsorowanych przez Chemeko – System, prowadzonych przez edukatorki z Ekolandia.edu.

Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z postępowaniem z odpadami komunalnymi oraz prawidłową ich segregacją. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały liczne przykłady jak dzięki naszym działaniom można stać się naprawdę EKO w życiu codziennym. Miłym akcentem spotkania były upominki dla uczniów - śniadaniówki i worki ekologiczne. Dziękujemy!

24 marca 2024 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości