Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym my również postanowiliśmy przyłączyć się i zaangażować w akcję „Na niebiesko dla autyzmu”.

W pierwszym dniu po przerwie świątecznej, na znak solidarności z osobami z autyzmem uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły ubrali się w odcieniach koloru niebieskiego, wyrażając w ten sposób swoje wsparcie i akceptację.

Pamiętajmy, że autyzm to nie choroba. Jest to całościowe zaburzenie rozwojowe, które w znacznym stopniu wpływa na osobowość człowieka. Przejawia się głównie w trzech obszarach: komunikacji, interakcji społecznej oraz ograniczonych, sztywnych zachowań i zainteresowań. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej naszej szkoły:

sp84.wroclaw.pl/zaburzenia-ze-spektrum-autyzmu

Serdecznie dziękujemy całej zaangażowanej społeczności szkolnej za wzięcie udziału w tak pięknej inicjatywie na rzecz osób z autyzmem.

5 kwietnia 2024 | Powrót do spisu wiadomości